AGENDA

5th of septembrie 2017 09:17 PM

Link

Multumim Cristinei Caloian si Denis Rusu pentru impresiile savuroase de la Smida Jazz Festival 2017! http://jazzcompas.com/smida-jazz-festival-2017-ecouri-de-jazz-in-apuseni/

29th of august 2017 10:15 AM

Link

Jazz Compas la Smida Jazz Festival 2017! Am ajuns de sâmbătă seara, dar ştiți cum e la un festival de o asemenea înălțime: de obicei nu ai semnal. Iar când prinzi semnal rămâi fără baterie. Am avut însă un jazz foarte bun. Salutări de la Smida!

13th of iulie 2017 12:02 PM

Link

Premiul publicului oferit de revista Jazz Compas îi revine Martei Popovici!! Felicitari!! Premiul constă în organizarea unui recital în cadrul seriei de concerte Jazz Compas Live! To be announced soon!

Message image

9th of iulie 2017 04:54 PM

Link

Între 9 iulie 2017, ora 12:00, și 11 iulie 2017, ora 23:00, poți vota artistul preferat din cadrul competiției New Jazz Voices, parte din Bucharest Jazz Festival #6 pentru Premiul publicului – Premiul Special oferit de revista Jazz Compas constând în organizarea unui recital în cadrul seriei de concerte Jazz Compas Live.

Cei doi pași obligatorii pentru votare:
(1) apreciere (reacții de tip like, love);
(2) distribuire a materialului video cu reprezentația favorită (share public pe profilul personal).

Concurenți:
Elena Gatcin: http://bit.ly/newjazzvoices-elena-gatcin Ana Dubyk: http://bit.ly/newjazzvoices-ana-dubyk Gaspar Csaba: http://bit.ly/newjazzvoices-gaspar-csaba Marina Arsene: http://bit.ly/newjazzvoices-marina-arsene Marta Popovici: http://bit.ly/newjazzvoices-marta-popovici Mihaela Alexa: http://bit.ly/newjazzvoices-mihaela-alexa Roxana Kristina Hodea: http://bit.ly/newjazzvoices-roxana-hodea Sandu Bantas: http://bit.ly/newjazzvoices-sandu-bantas Vlad Simon: http://bit.ly/newjazzvoices-vlad-simon
Câștigătorul va fi desemnat în două etape.
În prima etapă, se face un clasament cu primii 5 concurenți în ordinea voturilor valide. În a doua etapă, artistul Catalin Milea, gazda serilor de la Gabroveni Jazz Club și redactor al revistei Jazz Compas, alege un câștigător din acești 5 concurenți.

Câștigătorul va fi anunțat public în cursul zilei de joi, 13 iulie 2017.

Regulament: http://bit.ly/regulament-NJV-public #BucharestJazzFestival #arcub #jazz#NewJazzVoices

4th of iulie 2017 11:26 AM

Link

A inceput BUCHAREST JAZZ FESTIVAL 2017! Concerte, worskhop-uri, conferinte, evenimente conexe, jam session si competitia New Jazz Voices! Eveniment recomandat Jazz Compas. https://www.facebook.com/bucharestjazzfestival/

21st of aprilie 2017 09:01 AM

Link

Concerteaza pentru prima oara in Romania, Gregory Porter, Grammy Award vocalist. Concert recomandat Jazz Compas https://www.facebook.com/events/203013526775418/

Event https://www.facebook.com/events/203013526775418/
Primul concert Gregory Porter în România
@[132645400119025:274:Gregory Porter],Vocea jazz-ului mondial pentru prima dată în România, la @[763448623686129:274:…
24th of aprilie 2017 07:00 PM

28th of martie 2017 06:31 PM

Link

Incepe a 5-a editie a festivalului Jazz in Church! Eveniment recomandat Jazz Compas:

Event https://www.facebook.com/events/255622241526470/
Jazz in Church Festival 2017
Singurul festival de jazz în biserică din România revine cu a cincea ediție. După patru ediții sold-out, publicul …
29th of martie 2017 06:00 PM

27th of martie 2017 09:21 AM

Link

In seara asta in cadrul festivalului Jazz Nouveau concerteaza pianistul trupei Snarky Puppy, Bill Laurance. Eveniment recomandat Jazz Compas: https://www.facebook.com/events/1254599977935467/

Event https://www.facebook.com/events/1254599977935467/
Bill Laurance la Jazz Nouveau!
Bill Laurance, pianistul Snarky Puppy concertează la Jazz Nouveau în Control pe 27 martie!
‘The natural evolution of…
27th of martie 2017 07:00 PM

25th of martie 2017 04:52 AM

Link

Sâmbăta la Sala Radio, concertează unul din cei mai creativi muzicieni de jazz contemporani. Concert recomandat de Jazz Compas: http://www.eventim.ro/ro/bilete/joe-lovano-master-of-saxophone-bucuresti-sala-radio-452646/event.html

8th of februarie 2017 08:41 PM

Link

Unul din saxofoniștii de referință în jazz-ul actual, concertează la Sala Radio. Concert recomandat Jazz Compas:
https://www.facebook.com/events/200085850440598/

Event https://www.facebook.com/events/200085850440598/
Kenny Garrett – Do Your Dance
Legendarul saxofonist KENNY GARRETT revine pentru al treilea an consecutiv in Romania si ne prezinta, ca o invitatie, ul…
23rd of februarie 2017 08:00 PM